כרית במתנה! בכל קנייה מעל ₪500

 • מרץ 21, 2022 3 דקות לקרוא

  שטיחים למה זה טוב

  שטיח הוא חלק כל כך חשוב בעיצוב החדר שהוא יכול להפוך חדר לוואו או להרוס הכל. יש כל כך הרבה שטיחים בחברת בדים שאפשר פשוט ליהנות מטקסטורות שונות ומכל הצורות הגדלים והגוונים.  אומנות האריגה היא רבת שנים וידוע כי שטיחים היו פעם נחלת העשירים בלבד- עם דוגמאות משוקעות עד כדי סיפורים רקומים עליהם של ממש. היום ל בית צריך שטיח לקשור את החלל ולחמם את כפות הרגליים שלנו. שום דבר לא עושה חשק  לכירבול כמו שטיח טוב.

  החומרים השונים

  שטיחים כמו כל דבר יכולים להיות מיוצרים משלל חומרים. טבעים וסינטטים כאחד.  אם זה שטיחי יוטה, שאגי או סתם שטיחים עגולים. הרבה פעמים אפילו לא שמים לב להבדל. אנחנו כאן כדי להדגיש שיש הבדלים חשובים וחשוב לדעת מה עומד שם בשוק ולמה אתם מכוונים בעת רכישת השטיח המושלם עבור חלל הבית שלכם.

   שטיחי סיבים טבעיים

  השטיח הרב-תכליתי ביוטה נארג בעבודת יד על ידי נול טבעי, לא צבוע וויסקוזה לבנה, מה שהופך אותו לעמיד אך רך. הצדדים המעוטרים והמרקם של השטיח מעניקים לו אסתטיקה טבעית הניתנת לשילוב בקלות בכל חדר.הוא מביא מראה אורגני ומרקם ניטרלי באריגה שטוחה לכל סביבה. זו בחירה טבעית להוספת מראה נינוח לחדרי מגורים וחדרי משפחה קלאסיים.

  שטיחי טבעים טיפול

  שטיחי הסיבים ארוגים ביד או מתנשאים ממגוון של צמחים ועשבים טבעיים כמו יוטה וסיסל ועל כן שמם. רבים מסוגי השטיחים הללו מגובים בלטקס לצורך ריפוד ויציבות, ולהארכת חיי השטיח. כדי לטפל בשטיח יש לשאוב אבק באופן קבוע. יש לשטוף מייד נשפך עם מטלית לבנה נקייה וסופגת.

  שימוש בשטיחי יוטה

  סיבים טבעיים סופגים למדי ויכולים להתכווץ ולהתרחב עם שינויים בלחות - אלה מיועדים לשימוש פנימי בלבד. כדי לשמור על הצורה המקורית, יש להימנע מלהציב אותם בחדרים עם לחות, כגון חדר האמבטיה. הימנעו מבלאי על ידי שמירה על השטיח מאור שמש ישיר וסיבובו מעת לעת כדי להפחית שפשופים. השתמשו במשטח שטיח רב-משטחי כאשר מניחים אחד מעל רצפות עץ מוגמרות או שטיחים.

   שטיח שאגי

  אין כמו הרכות, החמימות והצבע של שטיחים ארוגים ביד ומצופצים ביד מביאים לחדר. אוסף שטיחי שאגי כולל נייטרליים מודרניים, עיצובים מסורתיים, גרפיקה אומנותית ומידות מפוסלות. גם התחזוקה מינימלית. צמר עמיד בפני כתמים באופן טבעי הודות לשמנים טבעיים המונעים ללכלוך להיצמד לחוט. ומכיוון שזהו הוא סיב עמיד, הוא בחירה מעשית לאזורים עם שזזים בהם הרבה ודורכים עליהם לא מעט.

   אריגה של שטיח שאגי

  בטכניקה שהועברה מדור לדור, חוט נכרך ואז קשור סביב כל חוט עיוות. מדובר על שטיחין  לאחר מכן כל פיסת חוט נחתכת ידנית ומהודקת ביד ליצירת שטיחי שטיח מסוקסים בנויים בחוזקה. ההקפדה על הפרטים הקטנים של אומנים מומחים מביאה לשטיח יפהפה עם ערך ונוכחות מתמשכים.

   עבודת יד

  משטיחי שאג יוקרתיים ועד שטיחי סמרטוט מבד כותנה, מגוון מראה ומרקמים ניתן להשיג בשימוש בנול. שילוב של צבעים ועובי חוט ארוגים בצורה מורכבת ליצירת עיצובים עכשוויים או מסורתיים. כל שלב באריגה  של השטיחים הארוגים כרוך בגימור ידני על ידי אומנים מיומנים. המחיר בהתאם אבל למי שמעריך יבין שזה שווה את זה.

   שטיחים דמויי ועור אמיתי

  עבודת יד על ידי אומנים מיומנים, יוצרים מראה אורגני ועכשווי עם מרקם טבעי. שטיחים מסוג זה מציגים פלטת צבעים מתוחכמת שיכולה להתאים לאסתטיקה ביתית מגוונת. באמצעות טכנולוגיה חדשנית, כל שטיח בנוי מעור פרה ליצירת דוגמה המושכת את העין. חלקים בודדים נתפרים יחד, מודבקים לגב כותנה-לטקס ולבסוף תופרים על כל ארבעת הצדדים. הם יכולים לבוא בכל מיני צורות למשל שטיחים עגולים.

  רפידות לשטיח

  מכיוון שהשטיחים נשחקים בעיקר מאחור, רפידות שטיחים הממוקמות מתחת מאריכות את חייו, כמו גם מספקות לו יציבות וריפוד. ישנן שתי אפשרויות הגנה, בהתאם למבנה והשימוש בשטיח שמומלץ לבדוק ולהתאים לשטיחים שלכם. זהו טיפ חשוב והוא שיבטיח שהשטיח שלכם ישמר למשך שנים.

   

  משטח שטיח דק רב משטחי

  רפידות מונעות החלקה, המשמשות הן על שטיחים מקיר לקיר והן על רצפות קשיחות, מספקות בסיס דו צדדי ומרופד למגוון סוגי שטיחים.  רפידת השטיח לא מכתימות, צובעות או משאירות סימנים על הרצפה והקירות , לכם. בעת שימוש על משטחים מכוסים שטיחים, בחר בצד הפוליאסטר, הלבד, בעוד שצד הלטקס צריך לשמש על פני רצפות עם משטחים קשים ומחוממים.

   

  משטח שטיח עבה רב משטחי

  רפידת שטיח עבה מרובה משטחים נהדרת הן עבור שטיחים מקיר לקיר והן עבור רצפות משטחים קשים. רפידה מונעת החלקה והפיכה זו מספקת בסיס יציב אך מרופד שהוא אידיאלי עבור כל סוגי השטיחים, במיוחד שטיחי צמר מצופים ביד וקשורים ביד. לרפידות העבות יותר יש מגוון יתרונות  הן מפחיתות התכווצויות סביב רגלי הרהיטים, מבודדות רעשים וקור והופכות את שאיבת האבק ליעילה יותר.

  איך לנקות את זה

   ישנן ערכות מיוחדות ובעלי עסקים שמתמודדים ממש עם כל מה שצריך כשמדובר בנקיון רפידות וכדומה. אידיאלי עבור רפידות שטיחים קשיחות, ערכת ניקוי שטיחים יבשה לחלוטין מספקת  ניקוי חיוני מקיף. ערכת ניקוי זו מצוינת לניקוי נקודתי, מיצוי יבש או סתם ניקוי כללי עבור שטיחי סיבים, כותנה וצמר.