כרית במתנה! בכל קנייה מעל ₪500

 • נובמבר 20, 2021 4 דקות לקרוא

  עיצוב הבית שלנו מורכב מריהוט, מנורות מיוחדות, תמונות או ציורים ומגוון אלמנטים אחרים המעניקים את התחושה והאווירה שאנו מחפשים בביתנו – לכן אנו מעצבים אותו בצורה מסוימת. 

  כאשר אנו מחפשים שטיח לבית, ישנן מגוון אופציות ואפשרויות ולכן עלינו להבין בדיוק איזה שטיח יתאים לחלל מסוים בביתנו. האם כדאי לנו לבחור שטיח שאגי לסלון ביתנו? האם דווקא שטיח עגול יתאים לאזור פינת האוכל שלנו? ואולי בכלל שטיח מרובע מעניק את הדיוק העיצובי שאנחנו כל כך מחפשים לייצר. 

  אין תשובה אחת נכונה, והאמת שבסופו של יום בחירת השטיח לביתכם תלויה בעיקר בטעמכם האישי, הצבעים אותם אתם אוהבים, הצורה שהכי "מדברת" אליכם וכמובן איזו תחושה השטיח מייצר. עם זאת, ישנם כמה קווים עיצוביים בסיסיים שיעזור לכם לבחור שטיחים מעוצבים שאתם אוהבים ויחד עם זאת תוכלו להבין כיצד לגרום לשטיח "להתכתב" עם שאר הרהיטים בבית.

  אז מוכנים? הנה 10 טיפים שווים שכדאי לשים לב אליהם

  טיפ 1: תמיד למדוד את השטח קודם

  מדדו היכן ברצונכם לשים את השטיח והבינו איזה גודל מתאים לחדר או לאזור זה לפני בחירת צורה ספציפית כדי להפחית את מגוון ההתלבטויות! גודל השטיח משפיע המון על החדר ולכן בין אם הוא גדול מדי או אם הוא קטן מדי, מוטב להחזיר אותו לבחור פריט שמעניק את הפרופורציה הנכונה לחלל החדר.

  העיקרון די פשוט: שטיח גדול מדי יכול "להשתלט" על החדר, בעוד שטיח קטן מדי ייראה מתגמד ולא יעשה את עבודתו היטב.

  טיפ 2: מדדו את הרהיטים לפני בחירת השטיח

  מדדו את הספה והכיסאות שלכם כך שתוכלו לוודא שיש מספיק מקום להזיז אותם על השטיח. אם לא, רכשו שטיח גדול יותר או קטן יותר בהתאם, תלוי כמה מקום יש ברשותכם. העיקרון פה הוא לנסות ליצור התאמת פרופורציות נכונה בין הרהיטים שלכם לבין השטיח שכן חוסר התאמה תוביל להבדל משמעותי בין השניים.

  טיפ 3: בחרו את הצורה לפי אופן השימוש בחדר

  אולי תופתעו לגלות שיש צורות שטיח שונות לסוגי חללים שונים. לדוגמה, צורה מרובעת או מלבנית עשויה לעבוד בצורה הטובה ביותר בחלל משרדי שבו אנשים מסתובבים סביבו כל היום. לעומת זאת, הייתם רוצים משהו יותר מעגלי לחדר משפחה, שבו הוא משמש לעתים קרובות כמקום ישיבה נוסף.

  טיפ 4: בחר שטיחים עגולים כדי להשוויץ ברצפות

  שטיחים עגולים מועדפים לעתים קרובות בחללים שבהם אתה רוצה להיות מסוגל לראות את הרצפה, כמו כניסות לבתים. כלומר, אם אתם מחפשים שטיחים לאזורים מרכזיים שנכנסים לביתם או שיש בהם מסדרון ארוך כדאי לנסות שטיחים עגולים. 

  דגש חשוב: במידה באזור זה ישנה "תנועה" יחסית גדולה של אנשים, מומלץ לבחור שטיחים המיועדים לכך ולא שטיחי שאגי לדוגמא אשר מתאימים יותר לאזורי ישיבה נעימים כגון הסלון.

  טיפ 5: בחרו שטיח מרובע או מלבני אם אתם מוגבלים במקום

  שטיחים מרובעים או מלבניים נוטים להיות נוחים יותר עבור אנשים עם מוגבלות בניידות ויכולים לעזור ליצור אשליה שהחדר גדול יותר. אבל, ייתכן שהם לא יעבדו בחלק מהחללים שבהם יש הרבה תנועה רגלית (כלומר, סלון). אז, תמיד שקלו את החלל לפני בחירת צורת שטיח.

  טיפ 6: בחרו שטיח המתאים לדפוסי החדר המיועד

  אם יש תנועת רגלים גבוהה במקומות מסוימים ברחבי הבית (לדוגמא, מטבח), אז מומלץ לבחור צורה שיכולה לעמוד בפני הבלאי של התנועה הזו. המשמעות עשויה להיות בחירה בשטיח עם נפח גדול יותר עבור אזורים בעלי תנועה גבוהה. ואם יש לכם מקום שמיועד רק לאחסון, בחרו שטיח שהוא יותר דק. לאזורים עם תנועה גבוהה בחרו צורות מרובעות או מלבנים, לאזורים עם תנועה נמוכה בחרו חצי עיגול או עגול.

  טיפ 7: היזהרו ממגבלות הצבע והדוגמאות

  אם אתם רוצים מגוון רב בצורות השטיחים שלכם בבית, ישנם כללים שונים לגבי כמה צבעים אחידים או דוגמאות יכולים להיות על שטיח בכל פעם. לדוגמה, אם אתם בוחרים צורה מלבנית למטבח אבל גם מעוניינים להשתמש בצורה זו בחדר האוכל, ייתכן שתצטרכו להגביל את צבע השטיח לצבע אחד בלבד.

  טיפ 8: שלבו אלמנטים עיצוביים

  אם אתם רוצים שטיח שבולט ומשקף סגנון עיצוב מסוים, חשבו לשלב כמה אלמנטים עיצוביים בבחירת הצורות. אתם יכולים לנסות משהו כמו בחירה בשטיח בדוגמה גיאומטרית בצורה מרובעת או מלבנית, או שימוש בצורה עגולה עם קישוטים ועיטורים מסוימים.

  טיפ 9: בחרו מה עובד הכי טוב יחד עם הנושא העיצובי של החדר

  טיפ זה נראה ברור אבל יכול לפעמים להישכח! אם לשאר עיצוב הבית שלכם יש דפוסים וצבעים, התאימו את התכונות הללו לצורת השטיח שלכם כך שהם יעבדו בהרמוניה. לדוגמה, אם יש לכם חדר אלגנטי ומסורתי עם שטיח פרחוני בצורת מלבני או ריבוע, לכו על משהו כמו שטיח דק ועגול כדי להוסיף קצת וריאציה!

  טיפ 10: בחרו שטיח המתאים להעדפות ולסגנון האישי שלכם

  לפני שאתם רוכשים שטיח, חשבו מה אתם רוצים להבליט בו במיוחד ואיך הוא משפיע ומבליט אלמנטים אחרים באותו החדר. אם כבר יש משהו יפה על הקיר או על הרצפה, או אפילו אתם מעוניינים להתאים את השטיח עם כריות נוי לבית נסו לבחור שטיח פשוט ועגול כדי להדגיש זאת. כמו כן, אתם יכולים לבחור צורה המתאימה לאישיות שלכם. 

  לדוגמא, אנשים שאוהבים צבעים ואלמנטים מודרניים ירצו "לחבר" לאותו חלל החדר שטיח צבעוני עם מגוון עיטורים. לעומת זאת, אנשים בעלי סגנון מינימליסטי יעדיפו צבע אחיד ושטיח ללא עיטורים.

  בסופו של דבר הטעם האישי קובע

  כאמור, תוכלו לנסות את עשרת הטיפים שנתנו לכם פה כדי לבחור את השטיח שהכי תאים לכם. אך כמו שציינו בתחילת המאמר, בראש ובראשונה עליכם להרגיש שאתם אוהבים את השטיח, אתם מחוברים לעיצוב שלו ולצבעיו והא משמח אתכם – זה יותר חשוב מכל טיפ. בהצלחה!